VISA ATLASÇalışma vizeleri ve yetenek göçü

Schengen vizeleri: İstanbul

Konsolosluk şehri · Türkiye

Ülke
Türkiye
Başvuru, 2024
735.246
Ret oranı
%13,8
Ülkedeki başvurular içindeki pay (Türkiye)
%62,6
Konsolosluğu olan Schengen ülkesi
18
Ret oranı%13,82024
Yıllara göre
Veri dönemi: 2024
SC<TRISTANBUL<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
20244<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<6

İstanbul konsoloslukları, 2024

Schengen ülkesine göre kısa süreli (C) vize başvuruları.

Schengen ülkesiBaşvuruVerilenVerilmeyenRet oranı
Yunanistan183.156161.03721.852%11,9
Almanya119.59597.34122.084%18,5
Fransa105.02490.66814.328%13,6
İtalya78.22671.6086.534%8,4
Hollanda60.06052.5576.855%11,4
İspanya31.44928.5521.371%4,4
Macaristan24.27019.8074.463%18,4
Avusturya23.17118.3904.778%20,6
İsviçre23.03420.4062.539%11,0
Bulgaristan21.98117.5062.392%10,9
İsveç18.16012.3705.422%29,9
Çekya14.45111.2583.187%22,1
Belçika10.2378.3071.753%17,1
Romanya7.1296.696403%5,7
Malta6.4034.5281.751%27,3
Hırvatistan3.8492.6521.141%29,6
Polonya3.2502.817429%13,2
Slovakya1.8011.75349%2,7

Yıllara göre

Şehirdeki (İstanbul) tüm Schengen konsoloslukları.

Başvurular

368 B735 B2009201020112012201320142015201620172018201920202021202220232024
368 B735 B200920122015201820212024
Veri tablosu
2009344.269
2010370.839
2011417.856
2012450.429
2013515.690
2014534.370
2015582.426
2016607.292
2017617.627
2018567.536
2019585.996
2020141.044
2021169.098
2022499.036
2023670.936
2024735.246
YılBaşvuruRet oranı
2024735.246%13,8
2023670.936%15,8
2022499.036%14,7
2021169.098%13,3
2020141.044%9,9
2019585.996%7,9
2018567.536%7,2
2017617.627%5,7
2016607.292%3,7
2015582.426%3,2
2014534.370%3,8
2013515.690%3,4
2012450.429%3,0
2011417.856%3,3
2010370.839%4,0
2009344.269%4,6

Türkiye: diğer şehirler

Başvurular, şehre göre (son yıl)
  1. Ankara255.910
  2. İzmir123.946
  3. Edirne49.100
  4. Bursa9.715