VISA ATLASÇalışma vizeleri ve yetenek göçü

Schengen vizeleri: Türkiye

Schengen konsolosluk istatistikleri

Başvuru, 2024
1.173.917
Ret oranı, 2024
%14,5
Tüm Schengen başvuruları içindeki pay
%10,02
Konsolosluk bulunan şehir
5
Ret oranı%14,52024
Yıllara göre
Veri dönemi: 2024
SV<TRTURKIYE<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
20244<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<6

Schengen ülkesine göre, 2024

Her Schengen ülkesinin bu ülkedeki (Türkiye) konsolosluklarına yapılan kısa süreli (C) vize başvuruları.

Schengen ülkesiBaşvuruVerilenVerilmeyenRet oranı
Yunanistan296.377264.31231.472%10,6
Almanya215.506170.26044.771%20,8
Fransa151.640129.94721.390%14,1
İtalya117.432106.19311.153%9,5
Hollanda97.00684.24011.792%12,2
Bulgaristan48.90239.9285.250%10,7
İspanya44.41839.0112.854%6,4
Macaristan30.30224.5505.752%19,0
Avusturya23.17118.3904.778%20,6
İsviçre23.03420.4062.539%11,0
Çekya21.11816.0265.086%24,1
İsveç18.16012.3705.422%29,9
Romanya15.45814.764605%3,9
Danimarka10.5616.9473.664%34,7
Belçika10.2378.3071.753%17,1
Polonya8.8756.7422.128%24,0
Norveç6.4394.8071.632%25,3
Malta6.4034.5281.751%27,3
Slovenya5.0163.6221.403%28,0
Finlandiya4.8273.7161.041%21,6
Hırvatistan4.6553.2401.315%28,2
Litvanya3.0442.063960%31,5
Slovakya2.9412.744198%6,7
Lüksemburg2.9232.388466%15,9
Portekiz2.1631.97558%2,7
Estonya2.0061.404600%29,9
Letonya1.303995296%22,7

Yıllara göre

Ülkedeki tüm Schengen konsoloslukları.

Başvurular

587 B1,17 Mn2009201020112012201320142015201620172018201920202021202220232024
587 B1,17 Mn200920122015201820212024
Veri tablosu
2009547.431
2010559.946
2011624.361
2012668.835
2013780.846
2014813.339
2015900.789
2016937.487
2017971.710
2018879.240
2019906.862
2020229.282
2021271.977
2022778.409
20231.055.885
20241.173.917
YılBaşvuruRet oranı
20241.173.917%14,5
20231.055.885%16,1
2022778.409%15,5
2021271.977%16,6
2020229.282%12,6
2019906.862%9,7
2018879.240%8,5
2017971.710%6,5
2016937.487%4,4
2015900.789%3,9
2014813.339%4,4
2013780.846%4,7
2012668.835%4,5
2011624.361%5,0
2010559.946%6,6
2009547.431%7,5

Konsolosluk şehirleri

Başvurular, şehre göre, 2024
  1. İstanbul735.246
  2. Ankara255.910
  3. İzmir123.946
  4. Edirne49.100
  5. Bursa9.715