VISA ATLASÇalışma vizeleri ve yetenek göçü

Schengen vizeleri: Kıbrıs

Schengen konsolosluk istatistikleri

Başvuru, 2024
10.742
Ret oranı, 2024
%7,3
Tüm Schengen başvuruları içindeki pay
%0,09
Konsolosluk bulunan şehir
1
Ret oranı%7,32024
Yıllara göre
Veri dönemi: 2024
SV<CYKIBRIS<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
20244<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<6

Schengen ülkesine göre, 2024

Her Schengen ülkesinin bu ülkedeki (Kıbrıs) konsolosluklarına yapılan kısa süreli (C) vize başvuruları.

Schengen ülkesiBaşvuruVerilenVerilmeyenRet oranı
Avusturya1.8771.80461%3,2
Yunanistan1.6031.282267%16,7
Almanya1.5611.270101%6,5
İspanya1.3301.2290%0,0
Fransa1.0361.02018%1,7
İtalya91289121%2,3
Bulgaristan54036467%12,4
Finlandiya466310133%28,5
Macaristan4054014%1,0
Polonya32728737%11,3
Slovakya30127220%6,6
Romanya22814457%25,0
Portekiz1561400%0,0
İsviçre000—

Yıllara göre

Ülkedeki tüm Schengen konsoloslukları.

Başvurular

5 B11 B2009201020112012201320142015201620172018201920202021202220232024
5 B11 B200920122015201820212024
Veri tablosu
20095.392
20104.723
20116.203
20127.145
20137.160
20146.730
20156.329
20166.733
20176.493
20186.666
20197.398
20202.596
20214.168
20228.855
202310.876
202410.742
YılBaşvuruRet oranı
202410.742%7,3
202310.876%12,3
20228.855%13,6
20214.168%11,6
20202.596%12,2
20197.398%8,9
20186.666%9,4
20176.493%10,7
20166.733%8,5
20156.329%6,5
20146.730%6,6
20137.160%8,5
20127.145%8,4
20116.203%8,3
20104.723%13,1
20095.392%12,0

Konsolosluk şehirleri

Başvurular, şehre göre, 2024
  1. Lefkoşa10.742